O nas

Spotkania biznesowe ☆ rodzinny wypad w Góry Orlickie ☆ weekend we dwoje

Pensjonat Alaska Zieleniec

Pensjonat Przystanek Alaska jest częścią kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego Mieszko w Zieleńcu.


Alaska latem

Latem Zieleniec ma także dużo do zaoferowania. Zadowoleni będą zwłaszci, którzy szukają miejsca do aktywnego spędzenia wakacji.

Orlica i wieże widokowe (po polskiej i czeskiej stronie)


Tuż obok pensjonatu znajduje się najbardziej popularne wejście do najwyższego szczytu Gór Orlickich - Orlicy (jeden z 28 szczytów Korony Gór Polskich). Na szczycie góry znajduje się na nowo wybudowaj wieża widokowa. Ze szczytu Orlicy prowadzą do Dusznik-Zdroju trasy rowerowe typu Single Track. Oprócz wieży na orlicy kolejne najbliże znajdują się na Jagodnej i naszych południowych sąsiadów na Wielkiej Destnej.

Szlaki turystyczne


Szlaki turystyczne
w Zieleńcu i oklolic to dkosnała propozycja dla piechurów i rowerzystów w każdym stopniu zaawansowania - dla młodszych i starszych.

Raj dla rowerzystów


Oprócz tras typu Single Track z Orlicy do Dusznik-Zdroju w Zieleńcu znajduje się Family Bike Park z przygotowanymi trasami i wyciągiem dla rowerzystów. Na deser, dla fanów kolarstwa szosowego od Przystanku Alaska do Mostowic (i w bliskiej okolicy) znajduje się klikadziesiąt kilometrów dobrych tras asfaltowych z przewyższeniami. Alaska zimą

Kompleks Mieszko, którego częścią jest Przystanek Alaska zapewnia narciarzom wszystko czego trzeba aby spędzić niezapomniany urlop w górach:

  • Wyciągi Mieszko - najbardziej popularne trasy obok zabytkowego kościółka Św. Anny. Szerokie trasy doskonale nadają się do szkolenia przyszłych narciarzy i snowboardzistów. Średnio zaawanasowani i zaawansowani narciarze też znajdą miejsce do poszusowania z rodziną i dziećmi. Do dyspozycji wyciągi orczykowe i czteroosobowa kanapa.
  • Szkoła Narciasko-snowboardowa Mieszko - jedna z najstarszych szkół narciarskich w Zieleńcu. Doświadczeni i sympatyczni instruktorzy udzielają lekcji indywidualnych. W trakcie ferii zimowych organizowane są szkółki narciarskie - kilkudniowe kursy grupowe dla dzieci i dorosłych w różnym stopniu zaawansowania.
  • Wypożyczalnia Mieszko - narty, snowboard, buty, kaski, kije, odzież
  • Regeneracja i odpoczynek w Przystanku Alaska - strefa SPA - jacuzzi, sauna sucha, sauna parowa, zabiegi regeneracyjne i kosmetologiczne

POJEDYNCZE
ŁÓŻKA

ŁAZIENKA

TELEWIZOR

RĘCZNIKI

LAMPKA
NOCNA

SZAFA
NA UBRANIA

Miłośnicy nart lub snowboardu chwalą sobie tutejszą zorganizowaną strukturę wyciągów i stoków zjazdowych. W pobliżu znajduje się wygodna kolejka linowa z miejscami dla 4 osób. Są też 4 wyciągi talerzykowe. Ponadto tuż przy pensjonacie znajdują się polsko-czeskie trasy biegowe. Nawet jeżeli Państwa plany wakacji w górach nie przewidywały jazdy na nartach, to jednak pod wpływem widoku narciarzy szusujących po zielenieckich stokach mogą Państwo zmienić zdanie. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z instruktorami czeka na nowych adeptów narciarstwa. Wypożyczalnia dobrze posłuży również doświadczonym narciarzom – znajduje się tam kompletny i w pełni profesjonalny sprzęt sportowy. Nasi goście otrzymują 15% rabatu na korzystanie z wypożyczalnia oraz 25% rabatu na karnety narciarskie.

POKÓJ
2 OSOBOWY

POKÓJ
3 OSOBOWY

POKÓJ
4 OSOBOWY

POKÓJ
5 OSOBOWY

SALA KONFERENCYJNA

Nasz pensjonat jest otwarty na ludzi ze świata biznesu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z wymagań, które muszą być spełnione, aby rozmowy biznesowe przyniosły oczekiwane efekty. Wiemy też, że miejsce spotkania jest jedną z kluczowych spraw, które należy brać pod uwagę.

Kameralna sala konferencyjna mogąca pomieścić do 40 osób ma możliwość aranżacji względem potrzeb oraz liczby osób biorących udział w konferencji. Sala jest klimatyzowana i wyposażona w niezbędny sprzęt techniczny

RZUTNIK

MONITOR

FLIPCHART

KĄCIK ZABAW
DLA DZIECI

Strefa Spa

Gdy za oknem widać ośnieżone szczyty Sudetów, a w gabinecie SPA temperatura i wilgotność nakazują myśleć raczej o klimacie tropikalnym, oddziaływanie terapeutyczne każdego zabiegu przewyższa najśmielsze oczekiwania. Nasze myśli są spokojne, nasze ciała odnajdują nowe pokłady energii.

Pensjonat Przystanek Alaska oferuje niezapomniane wrażenia z górskiego SPA:

SAUNA
SUCHA

SAUNA
PAROWA

JACUZZI

GABINET
MASAŻU

NATRYSK

SZATNIA

Restauracja

Sala restauracyjna z widokiem na gór, Restauracja serwuje obiadokolacje i śniadania w formie bufetu szwedzkiego. Do dyspozycji gości jest bar z dodatkowym menu, napojami ciepłymi i zimnymi i z alkoholami

BUFET
SZWEDZKI

ŚNIADANIA

OBIADOKOLACJE

BAR

PRZESTRONNA SALA

MIEJSCE SPOTKAŃ

OPINIE KLIENTÓW

PFR